Łukasz Doktór - Artykuły:
Ustalanie wysokości szkody wyrządzonej naruszeniem prawa konkurencji — cz. 2
W pierwszej części artykułu poświęconego ustalaniu szkody wyrządzonej deliktem antymonopolowym (część 1) Maciej Rzepka przedstawił ogólne uwarunkowania prawne dochodzenia takiej szkody w świetle ustawy z 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji (dalej: „Ustawa o Roszczeniach”) i procedury cywilnej. W tej części z kolei zajmiemy się ekonomicznymi i…
Private enforcement – cóż to takiego?
Termin „private enforcement” to poręczny, angielski skrót odnoszący się do dochodzenia na drodze prywatnoskargowej roszczeń wynikających z naruszenia prawa antymonopolowego (obok i niezależnie od sankcji nakładanych przez organy administracyjne odpowiedzialne za egzekwowanie reguł konkurencji –Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub Komisję Europejską).
Łukasz Doktór: Kartele cenowe nie będą czymś powszechnym
Gościem programu Wojciecha Tumidalskiego #RZECZoPRAWIE był Łukasz Doktór
Private enforcement – ustawa jest, przełomu (raczej) nie będzie
Z lekkim opóźnieniem i bez większego rozgłosu doczekaliśmy się implementacji unijnej dyrektywy z dnia 26 listopada 2014 r. o dochodzeniu roszczeń odszkodowawczych. W ostatnich dniach weszła w życie ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji, która w założeniu ma zapewnić większą egzekwowalność reguł prawa konkurencji…