archiwum

2 tygodnie temu

Nowy Partner w DJP !

Z radością informujemy, że z dniem 1 października, do grona partnerów kancelarii dołączyła mec. Agata Durczyńska, która współpracuje z nami od przeszło 10 lat. W swojej praktyce mec. Durczyńska zajmowała się sporami sądowymi, umowami w obrocie gospodarczym, transakcjami M&A oraz kwestiami upadłości i restrukturyzacji przedsiębiorców. Liczymy, że mec. Durczyńska jako nowy partner przyczyni się do dalszego rozwoju naszej kancelarii i życzymy jej wielu sukcesów!

przeczytaj
2 dni temu

Ubezpieczyciele stawiają na polisy spersonalizowane – nowe przepisy o ochronie danych osobowych mogą to ograniczyć

Nowe technologie powodują, że coraz więcej firm ubezpieczeniowych korzysta z rozwiązań umożliwiających dostarczanie szczegółowych informacji o kliencie. Dzięki temu firmy te mogą stworzyć polisę dostosowaną bezpośrednio do potrzeb klienta. Budzi to jednak pewne wątpliwości w kontekście wprowadzenia w życie nowej ustawy o ochronie danych osobowych. Więcej w temacie czytamy dziś w portalu lex.pl #ochronadanychosobowych

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/ubezpieczyciele-stawiaja-na-polisy-spersonalizowane-nowe-przepisy-o-ochronie-danych-moga-to-ograniczyc

articleImage: Ubezpieczyciele stawiają na polisy spersonalizowane - nowe przepisy o ochronie danych mogą to ograniczyć

przeczytaj
3 dni temu

Polacy zalogują się krajowym loginem do e-usług administracyjnych innych państw UE

W rezultacie testów prowadzonych przez UE, będziemy mogli załatwiać sprawy urzędowe w krajach UE bez konieczności wizyty w danym państwie. Elektroniczny dostęp do portali publicznych w państwach UE ma być udostępniony od września przyszłego roku.

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/polacy-zaloguja-sie-krajowym-loginem-do-e-uslug-administracyjnych-innych-panstw-ue
articleImage: Polacy zalogują się krajowym loginem do e-usług administracyjnych innych państw UE

przeczytaj
7 dni temu

Sądy gospodarcze wracają

Do sądów powróci procedura gospodarcza, w której planowane jest zaostrzenie rygoru w stosunku do uczestników, a także maksymalne skrócenie procesów. O szczegółach czytamy na portalu lex.pl

http://www.kancelaria.lex.pl/czytaj/-/artykul/sady-gospodarcze-wracajaarticleImage: Sądy gospodarcze wracają

przeczytaj
1 tydzień temu

Reklama, prasa, telewizja pod lupą UOKiK

#UOKiK prowadzi badanie rynku reklamowego w celu określenia jego struktury i stopnia koncentracji. To kolejne badanie szeroko rozumianej branży medialnej prowadzone przez #UOKiK. Więcej na ten temat w Dziennik Gazeta Prawna.

http://serwisy.gazetaprawna.pl/media/artykuly/1077453,reklama-prasa-telewizja-pod-lupa-uokik.html

media, telewizja

przeczytaj
1 tydzień temu

UOKiK uderzy w Allegro

Od dłuższego czasu UOKiK obserwuje portal Allegro pod kątem faworyzowania własnego sklepu. Jak zapowiada prezes UOKiK Marek Niechciał w dzisiejszej Rzeczpospolitej, zarówno rynek jak i miliony użytkowników Allegro mogą się spodziewać ważnej decyzji.

http://www.rp.pl/Hand…/310089929-UOKiK-uderzy-w-Allegro.html

przeczytaj
1 tydzień temu

Procesor odpowie za dane

Administratorzy danych mogą oczekiwać od dostawców oprogramowania, żeby ich produkty spełniały wymagania #RODO. Zgodnie z unijnym rozporządzeniem dot. ochrony danych osobowych powierzenie danych powinno być regulowane umową bądź innym dokumentem prawnym. Więcej na ten temat pisze dzisiejszy Puls Biznesu.
https://www.pb.pl/procesor-odpowie-za-dane-873223Image result for logo puls biznesu

przeczytaj
2 tygodnie temu

Rząd zmieni Kodeks Pracy

Urlopy i wynagrodzenia czeka rewolucja. Trwają prace nad zmianą przez Rząd Kodeksu Pracy. Resort zdradza pewne rozwiązania, które wg ich opinii maja być rewolucyjne oraz mają doprowadzić do naprawy prawa pracy.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy-kodeks-prac-urlopy-premie,81,0,2372177.htmlMinisterstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapewnia, że rewolucyjne zmiany dla rynku posłużą naprawie prawa pracy.

przeczytaj
2 tygodnie temu

Ochrona danych osobowych: Łowcy klauzul rozpoczną nową nagonkę na firmy

W wyniku nowej ustawy o ochronie danych osobowych przedsiębiorcy boją się działania firm, które specjalizują się w szantażach za naruszanie przepisów o ochronie danych osobowych. Kary za naruszenia prawa przewidziano nawet do kilkudziesięciu mln złotych. Więcej na ten temat w dzisiejszym wydaniu Gazety Prawnej.
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1075213,klauzule-niedozwolone-ochrona-danych-osobowych.html20 mln euro maksymalnej kary będzie grozić za naruszenie przepisów o ochronie danych osobowych

przeczytaj
3 tygodnie temu

GIODO krytycznie o projekcie przepisów o ochronie danych osobowych

Przedstawione na środowej Komisji Sejmowej przepisy projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych #RODO wzbudziły wątpliwości GIODO co do niezależności organu ochrony danych.
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/giodo-krytycznie-o-projekcie-przepisow-o-ochronie-danych-osobowych

articleImage: GIODO krytycznie o projekcie przepisów o ochronie danych osobowych

przeczytaj
3 tygodnie temu

Pod presją KE Google wprowadza zmiany

Pod groźbą dotkliwych kar finansowych Google zdecydował się na porzucenie praktyk ograniczających konkurencję i wprowadzenie zmian dotyczących swojej porównywarki cenowej. Ten ruch to odpowiedź na zobowiązanie spółki wobec Komisji Europejskiej do zaprzestania praktyk niezgodnych z prawem, mimo iż firma odwołała się od tej decyzji do Trybunału Sprawiedliwości UE.
http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/pod-presja-ke-google-wprowadza-zmianyarticleImage: Pod presją KE Google wprowadza zmiany

przeczytaj
3 tygodnie temu

Kary dla urzędów, szpitali, uczelni – Paweł Litwiński o ochronie danych osobowych w podmiotach publicznych

Jedną z kwestii budzących największe zainteresowanie w kontekście #RODO są kary finansowe za naruszenie przepisów, które określone zostały kwotowo lub procentowo w zależności od obrotów. Kary będą mogły być nakładane zarówno na podmioty prywatne i publiczne. Jakie zasady będą miały zastosowanie co do karania jednostek publicznych? O tym dziś w Rzeczpospolita pisze Paweł Litwiński członek Rady ds. Cyfryzacji w Ministerstwo Cyfryzacji.
http://www.rp.pl/Opinie/309299975-Kary-dla-urzedow-szpitali-uczelni—Pawel-Litwinski-o-ochronie-danych-osobowych-w-podmiotach-publicznych.html#ap-1

przeczytaj
3 tygodnie temu

Poszkodowani zmową mogą iść do sądu

Uczestnicy kartelu odpowiadają solidarnie za wyrządzoną szkodę ale z solidarnej odpowiedzialności zwolnione są co do zasady małe i średnie firmy. Roszczenia odszkodowawcze mogą podnosić wszyscy, którzy ponieśli szkodę w wyniku zmowy, ale wykazanie wysokości szkody może być wyzwaniem. Możliwości wynikające z nowej ustawy o roszczeniach przedstawia dziś Puls Biznesu.
https://www.pb.pl/poszkodowani-zmowa-moga-isc-do-sadu-872367
O możliwościach, jakie daje nam ustawa możemy czytać również w artykule mec. Łukasz Doktór, który stara się odpowiedzieć na pytanie, czy ustawa rzeczywiście otwiera nowe perspektywy przed przedsiębiorcami.
https://lnkd.in/gPu_w9D

przeczytaj
3 tygodnie temu

Kamery w zakładzie pracy nie będą mogły kontrolować pracowników

Projekt przepisów wprowadzających ustawę o ochronie danych osobowych #GDPR zawiera liczne przepisy sektorowe, w tym dotyczące prawa pracy. Monitoring nie będzie już mógł być wykorzystywany do nadzorowania, czy pracownik właściwie wykonuje swoje obowiązki. Kwestie przybliża Rzeczpospolita.
http://www.rp.pl/Kadry/309249946-Kamery-w-zakladzie-pracy-nie-beda-mogly-kontrolowac-pracownikow.html#ap-1

przeczytaj
4 tygodnie temu

Piraci mają zniknąć z Chomikuj.pl

Serwis do przechowywania plików Chomikuj.pl ma nie tylko monitorować sieć i likwidować nielegalne kopie filmów, ale również kasować konta użytkowników, którzy je zamieścili.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1072218,chomikuj-pl-piraci-Kasowanie kont użytkowników naruszających prawa do innych utworów będzie więc zależeć od decyzji Chomikuj.pl i odbywać się na podstawie regulaminu, który przewiduje taką sankcję.

przeczytaj
4 tygodnie temu

VAT: płatność podzielona, płynność pogorszona

Płatnicy VAT będą się rozliczali przez podwójne konta. Jedno z nich będzie służyło do rozliczeń z fiskusem. Taki system ma zapobiegać wyłudzeniom podatku. Zmiana ma obowiązywać od kwietnia przyszłego roku.

http://www.rp.pl/VAT/309209958-VAT-platnosc-podzielona-plynnosc-pogorszona.html?template=restricted

przeczytaj
1 miesiąc temu

Kawecki: Prywatność szybciej chroniona. To ważniejsze dla Polaków niż wysokość kar

„Wbrew pozorom szybkość jest ważniejsza dla Polaków niż wysokość kar nakładanych za naruszenia” – mówi dr Maciej Kawecki w dzisiejszym wywiadzie dla Dziennik Gazeta Prawna nt. projektu przepisów dostosowujących polskie prawo do #RODO.

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1071634,kawecki-ochrona-danych-osobowych.htmlZgodnie z przekazanym właśnie do konsultacji projektem nowych przepisów prezes UODO będzie miał zachowaną niezależność dużo większą, niż wymaga tego unijne rozporządzenie.

przeczytaj
1 miesiąc temu

GIODO: dane w rejestrze PESEL muszą być lepiej chronione

Kontrola #GIODO wykazała, że Ministerstwo Cyfryzacji – jako administrator danych przetwarzanych w rejestrze #PESEL – naruszył przepisy o ochronie danych osobowych. #daneosobowe

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/giodo-dane-w-rejestrze-pesel-musza-byc-lepiej-chronione

articleImage: GIODO: dane w rejestrze PESEL muszą być lepiej chronione

przeczytaj
1 miesiąc temu

UOKiK bardzo łagodny dla firm

W pierwszej połowie roku #UOKiK nałożył tylko 2,8 mln zł łącznych kar, na 23 przedsiębiorców za naruszanie interesów konsumentów, nadużywanie pozycji dominującej lub zawieranie zakazanych porozumień. O realizacji, przyjętej pod koniec ubiegłego roku, strategii metod twardych pisze dziś Puls Biznesu.

https://www.pb.pl/uokik-bardzo-lagodny-dla-firm-870972

przeczytaj
1 miesiąc temu

KE chce zablokować gigantyczne przejęcie w branży rolno-chemicznej

Planowane przejęcie Monsanto przez Bayer budzi wątpliwości Komisji Europejskiej. Zgodę na tę transakcję muszą wydać również organy antymonopolowe USA. Zapowiada się jedna z największych fuzji na globalnym rynku chemii.

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/ke-chce-zablokowac-gigantyczne-przejecie-w-branzy-rolno-chemicznej

przeczytaj
1 miesiąc temu

Nowy e-rejestr ma ułatwić restrukturyzację firm

Ministerstwo Sprawiedliwości zaprezentowało projekt ustawy o Krajowym Rejestrze Zadłużonych. Ma on zinformatyzować postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne firm. Według założeń rejestr powinien funkcjonować już od 26 czerwca 2018 r. O szczegółach Rzeczpospolita. #restrukturyzacja#upadłość #praworestrukturyzacyjne

http://www.rp.pl/Firma/309089974-Nowy-e-rejestr-ma-ulatwic-restrukturyzacje-firm.html

przeczytaj
1 miesiąc temu

Rusza kampania społeczna „Potencjalnie nieBezpieczni” adresowana do przedsiębiorców

„Potencjalnie nieBezpieczni” to nowa odsłona kampanii informacyjno-edukacyjnej dla przedsiębiorców nt. przygotowań do #RODO. Patronatem honorowym inicjatywę objęło Ministerstwo Cyfryzacji, a za kampanię odpowiada Fundacja Wiedza to Bezpieczeństwo. O głównych jej założeniach opowiada Marcin Zadrożny, rzecznik fundacji.

przeczytaj
1 miesiąc temu

Trybunał Sprawiedliwości UE: miliardowa kara dla Intela uchylona

Trybunał Sprawiedliwości UE uchylił karę nałożoną na Intel za nadużywanie pozycji dominującej na rynku procesorów. Głównym powodem uchylenia kary było zaniechanie zbadania przez Sąd UE zarzutów Intel dotyczących zastosowanego przez Komisję testu równie efektywnego konkurenta. Sprawę opisuje dziś Rzeczpospolita#PrawoKonkurencji #competitionlaw

http://www.rp.pl/Firma/309069945-Trybunal-Sprawiedliwosci-UE-miliardowa-kara-dla-Intela-uchylona.html#ap-1

przeczytaj
1 miesiąc temu

Dane osobowe: Nowi inspektorzy już nie obsłużą kilkudziesięciu firm

Inspektorzy ochrony danych osobowych nadal będą mogli zostać powołani przez kilku różnych przedsiębiorców. Przez kilkudziesięciu raczej już jednak nie – uważa #GIODO. Interpretację Generalnego Inspektora przedstawia Sławomir Wikariak w dzisiejszym wydaniu Dziennik Gazeta Prawna. #RODO

http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1068725,ochrona-danych-osobowych-inspektorzy-firmy.html

kontrola, praca

przeczytaj
1 miesiąc temu

UOKiK przeszkoli nt. prawa konkurencji w przetargach

#UOKiK uruchomił platformę e-learningową przybliżającą najważniejsze zagadnienia związane z niedozwolonymi porozumieniami w przetargach. Czy takie narzędzie zwiększy wykrywalność zakazanych praktyk konkurencyjnych?

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/uokik-przeszkoli-nt-prawa-konkurencji-w-przetargach

articleImage: UOKiK przeszkoli nt. prawa konkurencji w przetargach

przeczytaj
2 miesiące temu

Będą wielkie zmiany w regulacjach dotyczących IT

Obecnie trwają prace nad kilkoma większymi zmianami w regulacjach dotyczących IT. Podsumowanie głównych tematów z tego obszaru dziś w serwisie lex.pl

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/beda-wielkie-zmiany-w-regulacjach-dotyczacych-it

articleImage: Będą wielkie zmiany w regulacjach dotyczących IT

przeczytaj
2 miesiące temu

Jak bronić się przed telemarketingiem?

Każdy ma prawo domagać się od firmy telemarketingowej wykreślenia swoich danych osobowych z bazy. Jednak nie wszystkie przedsiębiorstwa się do tego stosują. Dzisiejsza Rzeczpospolita o podstawach prawnych dla klientów chcących uniknąć uciążliwych telefonów z ofertami.
#prywatność #ochronadanychosobowych

http://www.rp.pl/Konsumenci/308299920-Jak-bronic-sie-przed-telemarketingiem.html#ap-1

przeczytaj
2 miesiące temu

Cztery zalety nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych

Poszkodowany wyciekiem danych będzie miał prawo do odszkodowania w związku ze szkodą wynikłą z naruszenia zasad ochrony danych osobowych. Pozytywne aspekty wprowadzenia #RODO dla konsumentów komentuje radca prawny Maciej Gawroński.

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/cztery-zalety-nowego-unijnego-rozporzadzenia-o-ochronie-danych

articleImage: Cztery zalety nowego unijnego rozporządzenia o ochronie danych

przeczytaj
2 miesiące temu

Jaką odpowiedzialność będzie miał inspektor ochrony danych?

Jedną z podstawowych zmian w ramach wdrażania #RODO to zastąpienie administratora bezpieczeństwa informacji inspektorem ochrony danych. Jaką odpowiedzialność będzie nakładało pełnienie nowych funkcji? Podsumowuje Włodzimierz Dola.

https://www.poradyodo.pl/odpowiedzialnosc-abiado/jaka-odpowiedzialnosc-bedzie-mial-inspektor-ochrony-danych-8221.html

Jaką odpowiedzialność będzie miał inspektor ochrony danych

przeczytaj
2 miesiące temu

Dyrektywa efektywnościowa nadzieją prawa antymonopolowego?

Komisja Europejska przedstawiła projekt dyrektywy koordynującej działania krajowych organów konkurencji. Celem jest zwiększenie efektywności stosowania unijnego prawa konkurencji. Zwięzłe omówienie założeń projektu w:

http://www.lex.pl/czytaj/-/artykul/dyrektywa-efektywnosciowa-nadzieja-prawa-antymonopolowego

articleImage: Dyrektywa efektywnościowa nadzieją prawa antymonopolowego?

przeczytaj
2 miesiące temu

Dane osobowe wciąż nie są chronione

Wyniki badania przeprowadzonego przez AIIM International wskazują, że większość ankietowanych przedsiębiorstw nie jest przygotowanych na wejście w życie #RODO. O szczegółach Rzeczpospolita

http://www.rp.pl/Firma/308109862-Dane-osobowe-wciaz-nie-sa-chronione.html?template=restricted

przeczytaj
2 miesiące temu

Zbyt łatwe otwarcia restrukturyzacji

W pierwszej połowie roku wzrosła liczba otwartych postępowań restrukturyzacyjnych. Jak w praktyce sprawdza się nowe prawo restrukturyzacyjne i czy nie jest nadużywane komentuje Wojciech Bokina na łamach Puls Biznesu #restrukturyzacja #upadłość #praworestrukturyzacyjne

https://www.pb.pl/zbyt-latwe-otwarcia-restrukturyzacji-867891

przeczytaj
2 miesiące temu

Łukasz Piebiak o planach reformy Kodeksu postępowania cywilnego

Pierwsze informacje na temat trwających prac nad nowelizacją procedury cywilnej. Jedną ze zmian ma być powrót odrębnego postępowania w sprawach gospodarczych. Więcej na Rzeczpospolita #lawreform #litigation

http://www.rp.pl/W-sadzie-i-urzedzie/308099961-Lukasz-Piebiak-o-planach-reformy-Kodeksu-postepowania-cywilnego.html#ap-1

 

przeczytaj
2 miesiące temu

Zmiana przepisów o RODO a wideoweryfikacja w bankowości

Zmiana przepisów o RODO a wideoweryfikacja w bankowości – opracowanie mec. Gracjan Pietras to dziś temat dnia na PRNews.pl.
Zachęcamy do lektury!

http://prnews.pl/nasz-gosc/gracjan-pietras-zmiana-przepisow-o-rodo-szansa-dla-wideoweryfikacji-6554883.html

przeczytaj
2 miesiące temu

Czy państwo wywłaszczy informatyków?

Planowane zmiany w ramach reformy sądownictwa niosą ze sobą ryzyka dla dostawców rozwiązań IT – o szczegółach mec. Gracjan Pietras w nowym artykule dla iMagazine.

Czy państwo wywłaszczy informatyków?

przeczytaj
3 miesiące temu

Kancelaria Mecenasem Edukacji Prawniczej 2017

Serdecznie dziękujemy ELSA Poland! Nasza kancelaria została wyróżniona przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, które przyznało nam tytuł Mecenasa Edukacji Prawniczej 2017 za wkład w rozwój edukacji! Kancelaria od wielu lat jest Partnerem Poro Bono ELSA Poland. Cieszymy się, że możemy wspierać młodych adeptów prawa w rozwoju ich kompetencji.

przeczytaj
3 miesiące temu

Private enforcement – ustawa jest, przełomu (raczej) nie będzie

Czy nowa ustawa o dochodzeniu roszczeń za naruszenie prawa konkurencji rzeczywiście otwiera przed przedsiębiorcami nowe perspektywy? Zachęcamy do lektury najnowszego artykułu autorstwa Łukasz Doktór !

https://www.linkedin.com/pulse/private-enforcement-ustawa-jest-prze%C5%82omu-raczej-nie-%C5%82ukasz-dokt%C3%B3r?trk=v-feed&lipi=urn%3Ali%3Apage%3Ad_flagship3_company%3BpwnQEcQrL60z3RYyKLJXjw%3D%3D

 

przeczytaj
5 miesięcy temu

Webinarium „Praca w Praktyce”

17 maja 2017 roku o godzinie 18.30 zapraszamy na Webinarium z cyklu „Praca w Praktyce” organizowane przez ELSA Poland.  Mec. Jarosław Jerszyński przedstawi krótką prezentację pod tytułem „Moja pierwsza praktyka, moja pierwsza praca – moje prawa, moje obowiązki.”  Webinarium będzie dostępne on-line na Youtube pod adresem https://www.youtube.com/c/elsapoland/live

przeczytaj
6 miesięcy temu

Nowy artykuł w iMagazine

Zachęcamy do przeczytania najnowszego artykułu autorstwa Gracjana Pietrasa na łamach iMagazine

Pierwsze prawo robotyki

przeczytaj
6 miesięcy temu

Trwa rekrutacja

Kancelaria DJP poszukuje nowych pracowników. Aplikuj na stanowisko Młodszego Prawnika i dołącz do naszego zespołu

Młodszy Prawnik, Doktór Jerszyński Pietras Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Partnerska, Warszawa, mazowieckie

przeczytaj
8 miesięcy temu

Nowy artykuł w iMagazine

Zachęcamy do przeczytania najnowszego artykułu aktorstwa Gracjana Pietrasa na łamach iMagazine

Smartbandy – paski do Apple Watch stały się poligonem wynalazczości

przeczytaj
1 rok temu

Nowy artykuł w iMagazine

Polecamy artykuł autorstwa adw. Gracjana Pietrasa , który właśnie pojawił się na stronie iMagazine.

Deweloperze, czy jesteś właścicielem swoich produktów?

przeczytaj
1 rok temu

Kancelaria Partnerem Pro Bono ELSA

Kancelaria po raz kolejny została Partnerem Pro Bono Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland

przeczytaj
1 rok temu

Nowy adwokat w zespole DJP

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu DJP dołączył Pan Jacek Tuśnio, adwokat specjalizujący się w postępowaniu cywilnym, prawie pracy oraz w umowach w obrocie gospodarczym.

przeczytaj
1 rok temu

Kancelaria DJP po raz drugi Mecenasem Edukacji Prawniczej

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27 czerwca 2016 roku Kancelaria DJP została po raz drugi uhonorowana tytułem Mecenasa Edukacji Prawniczej przez Europejskie Stowarzyszenia Studentów ELSA Poland. 

 

przeczytaj
1 rok temu

Wyróżnienie dla aplikantów DJP w Konkursie Arbitrażowym Lewiatan

Z przyjemnością informujemy, że drużyna, której członkami byli aplikanci Adriana Palczewska i Maciej Rzepka, zdobyła II miejsce w kategorii „Najlepsza odpowiedź na pozew” w  Konkursie Arbirażowym Lewiatan 2016, organizowanym przez Sąd Arbitrażowy przy Konfederacji Lewiatan.

przeczytaj
1 rok temu

Nowy aplikant adwokacki w zespole DJP

Z przyjemnością informujemy, że do zespołu DJP dołączyła Pani Magdalena Jezierska, aplikant adwokacki specjalizujący się w prawie spółek oraz postępowaniu cywilnym.

przeczytaj
1 rok temu

Kancelaria DJP partnerem I Ogólnopolskiej Konferencji „Praca w Praktyce”

Mamy przyjemność poinformować że Kancelaria została partnerem I Ogólnopolskiej Konferencji „Praca w praktyce”organizowanej przez Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa, które odbędzie się w dniu 3 czerwca w Polskiej Akademii Nauk. W konferencji weźmie udział mec. Jarosław Jerszyński, który poprowadzi prelekcję na temat teoretycznych i praktycznych aspektów zawierania umów z praktykantami.

przeczytaj
1 rok temu

Nowy artykuł w iMagazine

Artykuł „Tylne drzwi” opublikowany w iMagazine 3/2016 dostępny na stronach www serwisu

przeczytaj
2 lata temu

Trwa rekrutacja

Kancelaria DOKTÓR JERSZYŃSKI PIETRAS Adwokaci i Radcowie prawni Sp.p. poszukuje kandydatów na stanowisko młodszego prawnika (junior associate).

Aplikuj

przeczytaj
2 lata temu

Zawarcie umowy sprzedaży 100% akcji spółki Finder S.A.

Grudzień 2015 r. – zawarcie umowy sprzedaży 100% akcji spółki Finder S.A., wiodącego dostawcy usług telematycznych na rynku polskim, na rzecz TomTom Telematics B.V. Kancelaria DJP (zespół prawników kierowany przez adw. Łukasza Doktóra) pełniła funkcję wiodącego doradcy prawnego w procesie sprzedaży.

przeczytaj
2 lata temu

Kancelaria DJP Mecenasem Edukacji Prawniczej

przeczytaj
2 lata temu

Kancelaria Partnerem Pro Bono ELSA

Kancelaria została Partnerem Pro Bono Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa ELSA Poland

przeczytaj
3 lata temu

Podpisanie umowy nabycia II Nadmorskiego Dywizjonu Rakietowego pomiędzy Kongsberg Defence & Aerospace oraz Skarbem Państwa. 

W dniu 19 grudnia 2014 roku podpisana została umowa nabycia drugiego Nadmorskiego Dywizjonu Rakietowego pomiędzy Kongsberg Defence & Aerospace oraz Skarbem Państwa – Ministerstwem Obrony Narodowej.  Zespół prawników kancelarii kierowany przez adw. Gracjana Pietrasa doradzał norweskiemu producentowi.

przeczytaj
3 lata temu

Zawarcie umowy nabycia 100% akcji spółki AutoGuard S.A.

Wrzesień 2014 r. – zawarcie umowy nabycia 100% akcji spółki AutoGuard S.A., dostawcy usług telematycznych, przez Finder S.A., lidera w tej branży w Polsce. Kancelaria DJP (zespół prawników kierowany przez adw. Łukasza Doktóra) doradzała kupującemu w całym procesie transakcyjnym, poczynając od badania stanu prawnego, strukturyzację transakcji, doradztwo w zakresie finansowania transakcji oraz przeprowadzenie samego nabycia akcji.

przeczytaj
3 lata temu

Zawarcie umowy nabycia 100% udziałów w spółce Gamrat Wykładziny Sp. z o.o.

Kwiecień 2014 r. – zawarcie umowy nabycia 100% udziałów w spółce Gamrat Wykładziny Sp. z o.o., jednego z głównych producentów wykładzin podłogowych w Polsce przez podmiot z grupy Tarkett, jednego ze światowych liderów w tej branży. Kancelaria DJP (zespół prawników kierowany przez adw. Łukasza Doktóra) doradzała kupującemu w przedmiotowej transakcji.

przeczytaj
5 lat temu

Kancelaria partnerem Fundacji Instytut Rynku Finansowego

Kancelaria została partnerem Fundacji Instytut Rynku Finansowego

przeczytaj